Apie kūdikių drabužius iki 6 mėn.

drabuziai

Jau greit mūsų mažylei bus pusė metukų (kaip greitai bėga laikas!) ir aš jaučiu, kad turiu daug geresnį supratimą apie kūdikių drabužėlius, nei kad turėjau anksčiau. Akivaizdu, kad tik grožio kriterijaus čia nepakanka [wp-svg-icons icon=”smiley” wrap=”i”]. Taigi dalinuosi savo atradimais.

1

Pačių mažiausiųjų rūbeliai mieliausi. Tokie mažyčiai ir mamyčių širdis pradeda tirpdyti dar nešiojant vaikelį savo pilve. Man buvo liūdna suvokus, kad tokie drabužėliai sunkiai naudojami. Neseniai gimusį mažylį rengti ir taip nėra drąsu, o dar šiam verkiant norisi procesą kuo labiau palengvinti ir sutrumpinti (nebent rengimasis jam būtų malonus [wp-svg-icons icon=”smiley” wrap=”i”] ). Taigi, kaip pasirinkti?

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Vengti per galvą užvelkamų drabužėlių. Patogiausi mums buvo susiskliaudžiantys smėlinukai, susagstomi švarkeliai, šliaužtukai ir pėdkelnėmis.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Nebijoti rinktis didesnio dydžio rūbelius. Naujagimiams tinkantys dydžiai būna žymimi kaip 0-1 mėn. arba 50-56 cm ūgio. Mums paprasčiau sekėsi su rūbeliais skirtais 1-3 mėn. ir nuo 56 cm ūgio.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Teikti pirmenybę šviesiems rūbeliams. Pasiruošimo gimdymui kursuose mums rekomendavo pirmąjį mėnesį apatinius vaiko rūbelius, palutes ir kt. skalbti karštam vandeny ir lyginti. Taip karštai spalvotų rūbelių skalbti negalima. Pirmosiomis savaitėmis mūsų namuose chaoso buvo nemažai. Nešvarius drabužėlius skalbti norėjosi kuo greičiau, kad dėmės neįsisenėtų, todėl skalbėm dažnai. Dar dažniau tektų skalbti jeigu atskirtume baltus ir spalvotus rūbelius.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Didesnio dydžio vilnonės kojinytės. Į gimdymo namus yra prašoma atsivežti vilnones kojinytes (M. Mažylio gimdymo namuose reikėjo dar ir kepurytės, o taip pat rūbelių, su kuriais vaikelis parsivežamas namo). Vėl gi gražios tos mažosios, bet mums labai patogios buvo didesnio dydžio ir su suveržiančiais raišteliais.

2

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Nebijoti dėvėtų rūbelių. Esu sutikusi ne vieną mamytę, kuri nejaukiai jaučiasi, jeigu savo vaikelį rengia ne naujais, o sakykime iš draugių ar giminaičių gautais arba iš dėvėtų rūbų parduotuvių pirktais drabužėliais. Norisi padrąsinti, kad tame nėra nieko blogo. Kaip tik tai ne tik asmeninius, bet ir aplinkos išteklius tausojantis požiūris. Juk pirmaisiais mėnesiais kūdikiai auga taip sparčiai, kad nespėjus aprengti naujai įsigytais rūbeliais, jie jau gali būti išaugti.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Ir vėl geriau rinktis didesnio dydžio rūbelius. Dabar tam dar daugiau priežasčių: 1. patogiau aprengti; 2. ne taip dažnai tenka ieškoti ir pirkti didesnius drabužėlius; 3. man panašu, kad Elijai pačiai buvo patogiau, kai jos judesių nevaržė, pavyzdžiui, aptempti džinsai; 4. jei kai kuriuos drabužėlius rinktumėmės tinkamo dydžio (sakykime, megztukai ar palaidinės ilgomis rankovėmis), keliant ar nešiojant vaikelį jie susikeltų, garankščiuotųsi ir tektų nuolat taisyti.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Užtrauktukai! Galbūt yra vaikų, kuriems patinka rengtis. Bet Elijai tai tikra kančia. Ir man patogiausi drabužėliai, su kuriais mažai vargo, t.y. kuo mažiau sagučių, segtukų ir pan. Labiausiai mėgstu šliaužtinukus su užtrauktukais. Tikrai patogu.

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Pėdkelnės ir kojinytės. Niekada negalvojau, kad patogiau bus pėdkelnės ar kelnytės su kojinėmis nei šliaužtinukai su uždaromis pėdutėmis. Bet pastebiu, kad su jomis mažylei daug patogiau ir jos judesiai žymiai mažiau varžomi.

5

Pabaigai norėčiau pasidalinti keliais labai maloniais atradimais. Tie Špokai ir Snapė tai dvi mano labai mėgstamos parduotuvėlės Kaune. Štai kokių gėrių jose randu!

iki 6 men nr

1, 3, 6, 7 ir 8 iš Snape.lt, o 2, 4, 5 ir 9 iš Tiespokai.lt

Turite savų atradimų vaikiškų rūbelių reikaluose? Pasidalinkite su mumis komentarų skiltyje [wp-svg-icons icon=”happy” wrap=”i”]

 

 

 

 


6 thoughts on “Apie kūdikių drabužius iki 6 mėn.

 1. Visiškai sutinku su pirmųjų kūdikystės metų rūbelių pasirinkimo patarimais:) pėdkelnės tiek berniukams, tiek mergaitėms yra super patogu:). Mūsų pastebėjimai sulaukus 9 mėnesių. Vieno dydžio rūbelių užtenka beveik 3 mėn. Geriausias daiktas, kol nesėdi buvo bodis- pilvas pridengtas, o tai labai gerai ypač esant vėsesniems orams. be to apseinama be marškinėlių kamšymo į kelnes. Vasarą net neprireikė šortų:) Minusas- sauskelnės reikalauja, kad jie būtų dydžiu didesnį, nei kiti rūbeliai. Pradėjus stotis, bei šliaužti, pėdkelnes pakeitė trumpos kelnytės- ne visada pavykdavo užtikrinti neslidžią grindų dangą, bet nuėmus kojines, problemos išsispręsdavo:) šaltesniu metų laiku labai naudingas daiktas – odiniai tapukai. Svarbu neslidžiu paduku. Juk judėti norisi!:)

  1. Gabija, ačiū už gerus patarimus. Ne už kalnų jie mums pravers 🙂

   1. P.s. Naujas atradimas – pėdkelnės su neslidžia danga keliukų ir pėdučių zonose. Patogu, kai orai atvėsta, o namuose ne kilimai:)

    1. Panašu, kad tokie atradimai jau vyresnių kūdikių. Tiesa? 🙂 Kiek laiko jūsų mažyliui?

 2. Pritariu, Gabijai, kad drabužėlių to paties dydžio užtenka bent jau porai mėnesių. Mes pirkdami drabužius ypač atsižvelgiame į sudėtį. Labai patiko merino vilnos šliaužtinukai, kelnytės, smėlinukas.

 3. Aš abiems vaikams pirmuosius rūbelius pirkau tokius, kad nereikėtų rengti per galvytę. Atrodo ne tiek ir daug laiko po pirmojo praėję buvo, tačiau vėl iš naujo bijojau 🙂 Tikrai nemažai yra tokių, kurie užssisega spaudėmis ir nereikia to trapaus kūdikėlio bandyti įkišti į smėlinuką per galvytę, po to dar sukamšyti rankeles.

Ką apie tai manai?