Bambutės išvarža

IMG_4276

Jau nuo pat to laiko, kada mūsų mergaitei buvo užspausta bambutė, ji atrodė gana didelė. Tik einant antram mėnesiui labiau atkreipėm į tai dėmesį, nes verkiant bamba iškildavo dar stipriau. Besilankant profilaktiškai pas gydytoją sužinojom, kad tai bambutės išvarža ir gavome siuntimą pas vaikų chirurgą. Vaistinėje nusipirkome specialų pleistrą Porofix šiai problemai spręsti. Deja jis mums pasirodė neefektyvus, tačiau, kaip paskui paaiškėjo, dėl to, jog neteisingai klijavome. Galvojome, kad pleistras vienkartinis, o tokiu atveju jo kaina atrodė nemaža. Vaistinėje platesnės informacijos kaip naudoti pleistrą negavome. Buvome susitaikę su ta mintimi, kad tokiomis priemonėmis bambutės išvaržos nesutvarkysime. Na o einant pas chirurgą kitokios minties negu, operacija nelabai turėjome. Juo labiau, kad nemažai kas jau buvo sakę, kad gali tekti operuoti.

Vykome pas vieną iš Kauno klinikų Vaikų konsultacinės poliklinikos vaikų chirurgę. Ji pasakė, kad yra du variantai šioje situacijoje: laukti ir stebėti, ar nesusitvarkys savaime, o jeigu nesusitvarkys – operuoti, arba klijuoti pleistrus (!). Klausė kokia yra mūsų nuomonė, nes nemaža dalis žmonių, o ir specialistų, skeptiškai žiūri į tokias priemones. Žinoma, mes buvom nusiteikę padaryti viską, ką galime, kad kuo labiau sumažintume operacijos riziką. Tą patį kartą chirurgė užklijavo pleistrą. Jai tai pavyko greitai ir lengvai palyginus su tuo, kiek vargome mes. Ant šio pleistro rekomendavo užklijuoti dar didesnį besitampantį pleistrą, kad kuo ilgiau neatsiklijuotų bambutę veržiantis pleistras. Gavome tokias rekomendacijas: guldyti kuo dažniau kūdikį ant pilvelio, kad stiprėtų raumenys; maudyti su visais pleistriukais ir po to juos nusausinti rankšluosčiu; grįžti pas ją pasikeisti pleistro iškart, kai tik šis pradeda luptis. Pavėlavus ir atvykus, kai pleistras jau nusilupęs, reikštų veltui dėtas pastangas. Taigi po savaitės grįžome ir … Jau gydytoja matė efektą! Bambutė nebebuvo iškilusi tiek daug. Panašu, kad dar kurį laiką teks skirti dėmesio šiai problemai spręsti, tačiau esam labai laimingi, kad atsitiktinai papuolėme pas taip nusiteikusią gydytoją. Iš to, ką ji kalbėjo supratome, kad kiti medikai skeptiškai žiūri į tokius klijavimus. Žinoma, dar reikia laiko, kol paaiškės ar šis būdas tikrai efektyvus, tačiau gera jausti, kad darai bent kažką, kas nuo tavęs priklauso.

2 thoughts on “Bambutės išvarža

  1. Sveiki. Sūnelis turi bambos išvaržą. Gal galite papasakoti, kaip tą pleistrą teisingai klijuoti? Labai ačiū!

    1. Sveiki! Mums pagelbėjo viena gydytoja Kauno klinikose. Mačiau, kaip ji tai daro, bet tikrai nėra taip paprasta, taigi pati to nesiryžčiau daryti. Gal pavyktų ir jums susirasti specialistus, kurie pagelbėtų?

Ką apie tai manai?