Dar kartą apie mažųjų maistą + smulkintuvo apžvalga

mazyliu maistas

Dabar Elijai jau daugiau nei pusantrų metukų ir jaučiu, kad jau po truputėlį išeiname iš dviejų skirtingų šeimos meniu laikotarpio. Vis dažniau visi valgome tą patį maistą. Ir kol pirmųjų valgymų patirtys dar visai neišgaravo iš galvos, pasidalinsiu paskutiniais pastebėjimais, kaip klostėsi šis etapas.

Skysčiai. Kai mažylis pradeda valgyti papildomą maistą, rekomenduojama pradėti duoti gerti vandenį. Ir bent jau mums šis pokytis nebuvo toks lengvas. Nesinorėjo mažajai jo ir viskas. Buvo išbandytos visokio tipo gertuvės – nieko. Nežinau, ką rekomenduoja specialistai, tačiau mes keletą mėnesių laukėme ir vylėmės, kad pienelio pakanka kaip skysčių. Daugiausiai nerimo buvo, kai susirgus tridiene karštine, Elija gėrė visai mažai ir pritrūkus skysčių teko gulėti ligoninėje su lašelinėmis. Tuomet gydytoja patarė du dalykus. Kai vaikas serga ir negeria, vandenį su švirkštu (be adatos, žinoma) suduoti taip dažnai, kad būtų išgertas dienos rekomenduojamų skysčių kiekis. Kitas dalykas – nebijoti ligos metu duoti saldaus gėrimo: jei mažylis nevalgo – neturi energijos, saldumas jos suteikia. Taip pat tai paskatinimas vaikučiui pačiam gerti. Apskritai su vandens gėrimu lūžis įvyko savaime. Vieną dieną pradėjo gerti vandenį ir geria iki dabar.

Nevalgymas. Pradėjus išbandinėti maistą nuo 6 mėnesių, Elija tikrai nebuvo juo sužavėta. Bulvė. Kopūstas. Cukinija. Neatrodė skaniai. Ilgą laiką pagamintą maistą ji tik paragaudavo. Negalima buvo sakyti, kad valgydavo. Ką aš dariau, tai leisdavau jai valgyti pačiai. Daržoves išvirdavau mažais gabalėliais ir leisdavau valgyti su rankutėmis. Be to, kad matėsi kaip lavėja jos smulkioji motorika, maisto suvalgoma būdavo vis daugiau. Taip pat virdavau košytes ir trindavau jas su smulkintuvu (vieno nuostabaus smulkintuvo apžvalga žemiau) iki vientisos kreminės konsistencijos. Vėliau išvirus daržovytes jas smulkindavau su ta smulkintuvo dalimi, kuri ne sutrina iki košelės, o kuri susmulkina iki mažų gabalėlių. Ir košeles leisdavau valgyti pačiai, tuo pat metu padėdavau su kitu šaukšteliu pati. Galėčiau labai plačiai rašyti besidžiaugdama, bet pasakysiu trumpai: kai matau, kaip sklandžiai mažylė dabar valgo pati, žinau, kad vertėjo jai leisti mokytis nepaisant to, kiek po to tekdavo tvarkytis.

Žali kokteiliai. Žali nebūtinai žalios spalvos. Labiau apie tai, kad žalias, gyvas, termiškai neapdorotas maistas. Kokteiliai iš vaisių skanūs, todėl prie jų lengvai priprantama. Pradžioje jie gali būti labai neutralūs: bananas + obuolys. Vėliau gali prisidėti keli lapeliai špinatų, kale lapas, keli saulėgrąžų daigai, chia sėklytės, goji uogos ir pan. Gerai tai, kad tokius kokteiliukus galima padaryti su maisto smulkintuvu. Man tai buvo aktualu kelionių metu. Žinoma, galbūt jausis stambesni  kietesnių sudedamųjų dalių gabalėliai, bet iš esmės geriau negu nieko, kai, sakykime, atostogauji pajūryje su mažyliu. O apskritai, jei padarau savo šeimynėlei po žalią kokteilį ryte, jaučiuosi užtikrinusi, kad jie gauna pakankamai vitaminų. Vienas sveikas pavalgymas per dieną man jau yra 25 ar 33 proc. sveikos mitybos 🙂

Nepakeičiamas smulkintuvas. Jis man atrodo nepakeičiama priemonė gaminant maistą kažkur iki 1 metų amžiaus. Dažnai kreminės konsistencijos košelės pirmaisiais primaitinimo mėnesiais būdavo labiau mėgiamos. Vėliau šiek tiek pertrynus, bet kokį maistą, jis būdavo suvalgomas sklandžiau. Turėjau galimybę išbandyti šį Philips smulkintuvą ir štai keletas pastebėjimų apie jį, jeigu ketinate pirkti smulkintuvą.

  • Smulkintuvas kartu su smulkinimo indu dirba labai tyliai.
  • Smulkinimo greitis reguliuojamas stipriau spaudžiant mygtuką. Tai man pasirodė labai patogu.
  • Trintuvo antgalis yra be skylučių (kokį turėjau anksčiau), todėl trinant nesitaško.
  • Mano nuomone, jis yra tinkamas žaliems kokteiliams pasidaryti, jei neturite kokteilinės.
  • Smulkintuvo antgaliai keičiasi labai lengvai ir gerai užsifiksuoja.
  • Smulkinimo indas yra didesnės talpos. Svarbu, ką dažniausiai tokioje talpoje jums tenka smulkinti. Jeigu nedidelius kiekius, didesnėje talpoje jie pasklinda ir ne taip gerai susitrina kaip mažoje. Tuo tarpu, jei dažniau smulkinami didesni maisto kiekiai, mažoje talpoje telpa nedaug ir smulkinti tenka per kelis kartus. Į tai verta atsižvelgti renkantis smulkintuvą.

Primenu, kad ČIA galite rasti idėjų mažylio meniu 🙂

 

 

 

 


 

2 thoughts on “Dar kartą apie mažųjų maistą + smulkintuvo apžvalga

  1. […] lieka DAUG plovimo. Antra, atrodo, kad darant žalius kokteilius (apie juos daugiau rašiau čia ir dar šis tas čia) maistingų medžiagų gauname daugiau. Bet gal čia tik mano […]

  2. […] lieka DAUG plovimo. Antra, atrodo, kad darant žalius kokteilius (apie juos daugiau rašiau čia ir dar šis tas čia) maistingų medžiagų gauname daugiau. Bet gal čia tik mano […]

Ką apie tai manai?