Gerų dalykų gyvenimui su kūdikiu TOP 10

gg4

Jeigu man reikėtų sudaryti sąrašą dalykų, reikalingiausių besilaukiant ir auginant kūdikį iki metų laiko, sakyčiau šiuos. Nors tai priemonės, dalykėliai ir daiktai iš visiškai skirtingų sričių, man jie pagelbėjo, padėjo arba palengvino tam tikrus rūpesčius. Žvilgtelėkite į sąrašą. Ką pridėtumėte Jūs?

1 | DIRŽAS NĖŠČIAJAI. Didelė pagalba nuo maždaug 7-8 nėštumo mėnesio iki pačios pabaigos. Nešioti galima kelias valandas, tada rekomenduojama daryti pertraukas. Padeda nugarai nepersitempti. Džiaugiausi turėdama ir su nugaros skausmais nėštumo metu praktiškai nesusidūriau. Be to gydytoja sakė, kad jis padeda ‘neištampyti’ pilvo sienos. Apie ką tai tiksliai nežinau, bet dėl pilvo nešiojimo palengvinimo – besilaukiančiajai NR-1! Pirkau čia.

2 | KNYGA „GIMDYMAS SU ŠYPSENA“. Tai knyga, suteikusi man vilties, jog gimdymas nebūtinai turi būti kančia. Labai rekomenduoju besilaukiančioms mažylių paskaityti ir apsvarstyti autoriaus pateikiamas mintis, bei pasilikti sau tai, kas pasirodys naudinga. O apie tai, kaip man pagelbėjo ši knyga galite skaityti čia, čia ir čia.

3 | KNYGA „ŽINDYMAS: NEPAKEIČIAMAS KAIP MOTINOS MEILĖ“. Tai man buvo nepakeičiamas instrukcijų rinkinys pirmaisiais mėnesiais, kuomet maitinimas atrodė kartais kaip rebusas, kartais kaip kankynė. Šios knygos dėka galiu pasidžiaugti, kad maitinti pavyko iki kol mažylei suėjo 1 metai ir 3 mėn. ir ji pati šio malonumo atsisakė. Apie tai kitą kartą, o dabar dar noriu padėkoti draugei Karolinai, kuri šią knygą man rekomendavo.

4 | ODYLIQUE ŠAMPŪNAS IR PRAUSIKLIS KŪDIKIAMS. Šią vaikiškos kosmetikos priemonę (kaip ir Nr.5 losijoną) bei Tidoo sauskelnes, apie kurias rašiau čia, mūsų šeimai padovanojo Livinn parduotuvė (kuriai pirmiausia mūsų simpatijos dėl visų glitimo neturinčių produktų, kurių vis ieškome). Mūsų mažylės oda, nuo pat gimimo nuvarginta alerginių bėrimų, man buvo tikras iššūkis. Buvome išbandę daug priemonių, bet stebuklingų neatradom. Taigi ir šios dvi iš Livinn daug vilčių man neteikė. BET. Šis šampūnas + prausiklis tikrai NESAUSINA ODOS! Po prausimosi jokių kremų nebenaudojame. Taigi man čia buvo didelis atradimas ir ketinu  šią priemonę naudoti toliau.

5 | ODYLIQUE EKOLOGIŠKAS LOSJONAS PROBLEMINEI ODAI. Šio losjono poveikis mažylės išsausėjusios odos vietoms tikrai buvo teigiamas. Tačiau kaip jau sakiau naudotas prausiklis odos neišsausindavo, taigi ir drėkinti prireikdavo retai. Nors šio losjono kaina, turiu pasakyti, ne iš mažiausių, bet mane žavi tai, kad priemonė natūrali ir ekologiška. Jeigu vėl tektų kovoti su alerginiais bėrimais ir kartu su jais atsirandančiais išsausėjimais naudočiau arba šį losjoną arba, jei išsausėję odos plotai labai dideli, Basalis Clinic kremą, apie kurį buvau rašiusi čia.

6 | ASPIRATORIUS. Jeigu kam dar neteko susidurti, tai ši priemonė padeda išvalyti mažylio nosį slogos metu: purški arba lašinį į nosį jūros ar paprastą vandenį ir po kelių akimirkų trauki su burna per tam skirtą angalį. Nesigąsdinkite! Nieko traukiančiajam į burną nepatenka. Svarbu tai, kad antgaliai yra silikoniniai – lengviau naudoti su besipriešinančiu (dažniausiai) sloguotoju. Pirkau čia ir esu labai patenkinta.

7 | DAUGKARTINĖS SAUSKELNĖS. O tiksliau – vilnonės sauskelnės su bambuko įdėklais. Visiems baisiai skamba vilna prie kūno, tačiau ji speciali – tikrai negriaužia. Privalumas, kad ne kiekvieną kartą joms sušlapus reikia keisti, pakanka išdžiovinti. Kvapo iš esmės nelieka ir skalbti reikia ne kaskart po naudojimo. Patikėtumėte, kad jau daugiau nei pusmetį man pakanka dviejų šių sauskelnių su kokiu 15 įdėklų? Taigi. Jos man patiko labiausiai iš visų bandytų. Ieškoti galite pas Atsakingą mamą. Daugiau apie sausų kelnių reikalus čia ir čia.

8 | VAIKJUOSTĖ. Greičiausiai jau supratote iš anksčiau, koks gėris man ji buvo. Reikalinga kaip oras iki 6 mėn., naudinga 6-12 mėn. ir kartais panaudojama 12-18 mėn. Apie mūsų draugystę su juostomis galite paskaityti čia, čia ir čia.

9| YOUNG LIVING DIFUZERIS. Kai užpuldavo slogos į difuzerį lašindavau eukalipto, arbatmedžio, citrinos eterinius aliejus. Oras namie būdavo gaivesnis, atrodė lengviau kvėpuoti. Svarbiausia – drėkinimo funkcija. Žiemos sezonu oras namuose dažai būna labai sausas, taigi difuzerio pagalba jį galima drėkinti.

10| SILIKONINIS SEILINUKAS. Kai įsigijau jį nebegalėjau suprasti, kam naudojami medžiaginiai, kurie jei ne peršlampa, tai nuo jų nubėga skystesnis maistas ar gėrimas, o svarbiausia – kaskart reikia skalbti. Šis silikoninis -tikras išsigelbėjimas, ir pagalba kai mažylis mokosi valgyti ar gerti pats.

 

 

2 thoughts on “Gerų dalykų gyvenimui su kūdikiu TOP 10

  1. Mandriu, labai ačiū už įrašus, visada skaitau ir semiuosi patirties. Jau ne pirmą kartą atkreipiu dėmesį į rekomendaciją dėl daugkartinių sauskelnių. Ruošiuosi pirmojo kūdikėlio atėjimui ir būtų be galo vertinga patyrusio žmogaus nuomonė, kiek tokių sauskelnių ir įklotėlių reikėtų pasiruošti pradžiai – pabandymui? Nemažas pasirinkimas ir tikrai nemenkas galvosūkis, kad nebūtų nei per daug, nei per mažai, o pats tas viduriukas.

    1. Sveiki, Erika. Aš bandžiau naudoti medžiagines sauskelnes pirmaisiais mėnesiais ir turėjau jų 6vnt. Vargo buvo nemažai, nes keisti reikdavo dažnai, jų užtekdavo pusdieniui. Vėliau nusprendžiau laikinai atsisakyti daugkartinių sauskelnių. Tai ligoninėje gulėjome, tai sunkesnės dienos būdavo, kada svarbesnių dalykų nelabai pavykdavo suspėt padaryti. Grįžome prie daugkartinių tada, kai prasidėjo papildomas maitinimas, apie 6-7 mėn. Nuo tada naudojam merino vilnos (pakako ir 2 vnt.) ir medvilnės arba kanapės įklotus, kurių turim apie 20vnt. Sudrėkus vilnonėms sauskelnės jas reikia tik išdžiovinti, nebūtina kaskart skalbti. Tas man patiko. Kvapo jokio! Manau, gerai pačiais pirmais mėnesiais rūpintis tik pačiais svarbiausiais dalykais, o kai situacija ‘stabilizuojasi’ tada išbandyti keletą daugkartinių sauskelnių rūšių (galima pabandymui pirkti iš žmonių) ir pasirinkti, kurios patogiausios. Linkiu gero laiko laukiant ir sulaukus mažylio 🙂

Ką apie tai manai?