Kaip būti gera žmona?

Kaip būti gera žmona? Toks klausimas tikriausiai dažniau iškyla moterims nei vyrams „Kaip būti geru vyru?“. Moterys yra labiau linkusios domėtis santykių tema, analizuoti problemas, ieškoti sprendimų ir tobulėjimo galimybių. Taip kalbėjome susitikę su draugėmis ir juokėmės įsivaizduodamos, kad vyrai galėtų susitikti pasikalbėti apie tai, kaip būti geru vyru savo žmonai. O būtent aptarinėjome su dviem draugėmis, o aš šį susitikimą inicijavau, nes labai norėjau paklausinėti tos, kuri santuokoje jau 25 metus, o atrodo, bent jau man, lyg tai būtų pirmieji metai. Man įdomu kaip santykius kuria tie, kurie po šitiek metų atrodo tikrai laimingi kartu. Ir su jumis noriu pasidalinti smulkiais pastebėjimais bei patarimais, kuriuos išsinešiau SAU iš šio mūsų susitikimo.

Kaip palaikyti gerus santykius?

Svarbu laiką kartu su vyru planuoti. Jei kažkas būna suplanuota, abu laukia ir nusiteikia laikui kartu.  Bendri pomėgiai ir laisvalaikis. Svarbu kurti tam tikras tradicijas, kad ir labai smulkias kartu su vyru, ką kartu veikiate. Džiaugtis mažais dalykais.  Kurti gerų emocijų ir patyrimų drauge atsiminimus.

Kaip elgtis konfliktinėje situacijoje?

Neįžeisti. Mokėti atskirti rimtas santykių problemas nuo nereikšmingų susipykimų, kurie gali kilti iš nuovargio, asmeninių nesėkmių, blogos nuotaikos ir pan. Rimtas santykių problemas RAMIAI aptarti, o tai, kas nėra reikšminga galima tiesiog užmiršti ir gyventi toliau. Geriau pasistengti nuo emocinio „pratrūkimo“ susilaikyti. Pykstantis nedaryti apibendrinimų „tu visada“, „tu niekada“ ir pan. Pyktis SAUGIAU:  taip mes dėl kažko nesutariame, bet iš esmės mes mylime vienas kitą ir iš esmės viskas yra gerai.  Nebijoti pripažinti savo klaidų, netinkamo elgesio ir pan.

Kaip KARTU auginti vaikus?

Pareigų, susijusių su vaikų priežiūra, pasiskirstymas turėtų tenkinti abu, tačiau skirtingose šeimose jis gali būti skirtingas. Svarbu, kad abu gerai jaustųsi. Vaikai turi matyti tėvus kaip stiprią sąjungą, vieningus, neprieštaraujančius vienas kitam. Vaikų akivaizdoje nederėtų parodyti nepritarimo vienas kitam. Prieš vieningus tėvus vaikai nemaištauja.

Kaip būti gera žmona?

Leisti vyrui jaustis pripažintu, gerbiamu, svarbiu. Girti už sėkmes ir palaikyti nesėkmėse. Palaikyti ramybę namuose. Būti įdomia savo vyrui, kad santykiuose liktų intriga: ką dar ji gali, ką dar ji žino? Turinti savų pomėgių, besidominti naujais dalykais, tobulėjanti, vis kažką naujo sugalvojanti žmona atkreipia į save vyro susidomėjimą.

Kaip nebūti bloga žmona?

Nebūti santykiuose „auka“. Nedaryti to, ko niekas neprašo ir ko niekam nereikia ir nesijausti dėl to verta įvertinimo. Pasiaukojime reikalingos ribos. Arba riba yra ten, kur pradedama jaustis „auka“. Leisti sau negalėti padaryti visko pačiai ir prašyti vyro pagalbos. Neatrodyti ir nebūti emociškai nestabiliai, piktai, burbančiai, besikabinėjančiai, „neėsti“ vyro.

Kaip būnant gera žmona, būti  gera mama?

Užtenka būti pakankamai gera mama savo vaikams, tobula būti nereikia. Geriausia, ką mama gali duoti savo vaikams tai pati būti laiminga, džiaugtis gyvenimu. Geriausia, ką tėvai gali duoti savo vaikams, tai būti laimingi drauge ir mylėti vienas kitą. Vaikams greitai augant ir keičiantis reikia leisti sau nežinoti kaip elgtis tam tikrose situacijose ir nesijausti dėl to blogai.

Štai. Tiek gerų minčių po šio susitikimo liko mano galvoje. Visada esu linkusi domėtis, kokias sėkmingų santykių formules yra išradę ir išbandę kiti. Tai mane labai skatina plėsti savo įsivaizdavimo apie santykius ribas ir bandyti naujus dalykus.

Kaip jūs atsakytumėte į klausimą „Kaip būti gera žmona?“

Ką apie tai manai?