Atgal į darželį: ko reikia?

Elija jau turi vienų metų darželyje patirtį. Apie ją dar kada nors papasakosiu, o šiandien noriu pasidalinti sąrašu dalykų, kurie mano nuomone reikalingi darželiui. Jeigu jūsų mažylio laukia pirmieji kartai darželyje, gal dar šiame sąraše rasite kažką, apie ką nebuvote pagalvojusios.

Patogūs drabužėliai, kurių negaila išpurvinti. Vaikai laiką darželyje leidžia aktyviai, svarbu, kad jiems būtų patogu. Sakykime, su džinsais lakstyti ir žaisti gal ne taip patogu kaip su trikotažinėmis kelnėmis, tympomis ir pan. Taip pat esu pasimokiusi, jog puoštis gražiausiais drabužėliais neverta. Juos dažniausiai skalbdavau po kiekvienos dienos (ir dažniausiai ne po vieną komplektą). Bet šiemet vieną išimtį tikrai padarysime! Vienos Tie Špokai suknelės istorija mūsų namuose prasidėjo vos gimus Elijai. Man ji taip patiko, kad nebuvus mažesnių dydžių pasiryžau spintoje ją saugoti iki Elija paūgės. Ir štai, po dviejų metų traukiame į dienos šviesą ir laikome sukryžiavę pirštus, kad nebūtų išėję iš mados.

Neperšlampami lauko drabužiai ir avalynė. Labiausiai praėjusiais metais pasiteisino neperšlampamų kelnių ir striukytės komplektas ir botai. Gal tai ir nėra gražiausia kaip galima aprengti vaiką, tačiau man visada būdavo ramu, kad nesušlaps, neperpūs vėjas, o ir prižiūrėti daug lengviau. Mes tokį kelnių ir striukės komplektą buvome gavusios dovanų, o kitų grupės vaikų mamoms užatakavus mane klausimais, kur pirkau, supratau, kad gal nėra taip lengva rasti. Šiemet aš radau internetinėje Lindex parduotuvėje (dabar jie siūlo 10€ nuolaidą perkant už 40€ ir nemokamą pristatymą į parduotuvę). Pasižvalgykite, gal kažkas bus tinkamo ir jums. Na o apie botus naujienos tokios: man ilgai ieškojus kažko gražaus ir stilingo, Eliją sužavėjo vieni su blizgučiais. Taigi įsigijome Maximoje labai nebrangiai.

Kepurė ir šalikas. Kepurė turėtų būti arba su raišteliais arba gerai aptempta. Jei yra nors kiek laisvumo – ausys būna plikos. Ne tai, ką mamos norėtų matyti vėjuotą rudenio dieną. Praėjusiais metais bandėme skareles ir movas. Geriau, mano nuomone, užrišamos skarelės – mažesnė tikimybė, kad bežaidžiant kaklo šonai bus pliki. Šiemet mums pasisekė ir labai gražų komplektą sumedžiojome Happeak praduotuvėje, kurioje šiuo metu daug ir didelių nuolaidų.

Batai. Ieškant batukų rudeniui mano reikalavimai du: be raištelių ir lengvai prižiūrimi. Pernai turėjome vienus verstos odos, tai juos tekdavo valyti ar plauti po kiekvieno išėjimo į lauką. Šįkart žvalgausi daugiausiai po musumazyliai.lt ir trepsiukas.lt. Jeigu ir jūs gerus dalykus medžiojate musumazyliai.lt, galite užmesti akį ir į mūsų virtualią spintą.

Tapkutės. Visas, kokias gražiausias esu mačiusi, būdavo uždaros ir su tokiomis darželyje vaiko kojytė kaisdavo. Patogiausios buvo labai paprastos, medžiaginės, odiniu paduku iš PC Maxima. Tokias nešiojo beveik visus metus.

Vardo lipdukai drabužiams, avalynei ir daiktams. Per praėjusius metus ne vieną kartą grupėje pamesti drabužiai ar daiktai ieškodavo savo šeimininkų. Kai kurie taip ir nerasdavo. Nors tai nėra pirmo būtinumo dalykas, man pasirodė labai praktiška (o gal tiesiog madinga?). Kartu su Elija sužymėjome dažniausiai kartu su ja į darželį keliaujančius daiktus. Tokius lipdukus galima užsisakyti vardoetikete.lt ir mus jie pasiekė jau sekančią dieną.

Gertuvė ir dėžutė maistui. Ar tik Elija viena mėgsta priešpusryčius pakeliui į darželį? Jiems išsirinkome priešpiečių Svajingai.lt dėžutę su perskyrimais, kad susipakuoti būtų galima keletą rūšių užkandžių. O dėl naujos gertuvės: teikiu jai daug vilčių. Kurį laiką labai mėgusi vaisių ir žaliuosius kokteilius, jau kuris laikas Elija jų atsisako. Turiu viltį, kad nauja gertuvė padės kokteiliams kitokiu pavidalu grįžti į mūsų pusryčių meniu.

Seilinukas. Tikriausiai aišku, kad valgymo pačiam pradžiamokslis geriausias su guminiais seilinukais, tiesa?

Mėgstamiausias žaislas. Pabaigai tai, kas tikrai nėra būtinybė, bet Elijai labai padėdavo darželyje jaustis ramiau. Nors ji mėgstamiausio neturi, kiekvieną rytą į maišelį susidėdavo tai, ko jai reiks darželyje, mačiau, kad kažko „savo“ turėjimas jai padėdavo ramiau pasilikti darželyje.

 

1 thought on “Atgal į darželį: ko reikia?

  1. Ačiū, trumpai ir aiškiai. Manau pasinaudosiu patarimais:)

Ką apie tai manai?