Bandymai įveikti kūdikio alergiją II

kūdikio alergijaLabai noriu tikėti, kad šis įrašas jums nebus aktualus ir kad jūs savo aplinkoje neturite mažylių, kuriuos kankina alergija. Taigi rašau toms mamytėms, kurios manęs klausė dėl alergijos ir toms, kurių mažyliai susiduria su šia problema.

Pirmiausia pasidalinsiu tuo, kaip tęsėsi mūsų kova su alergija nuo praėjusio įrašo. Kaip ir buvau pasakojusi, laikiausi gydytojos nurodytos hipoalerginės dietos. Bėrimai tai sumažėdavo, tai vėl atsirasdavo.

Atlikome nemažai tyrimų. Vienas kraujo tyrimas rodė, ar jo atlikimo metu vaikučio organizme buvo greito tipo alerginė reakcija. Atsakymas buvo neigiamas. Antro kraujo tyrimu (mokamas) buvo bandoma pažiūrėti, kokie produktai sukeltų greito tipo alerginę reakciją, ir šie atsakymai buvo neigiami. T.y. ūmios reakcijos nebuvo į jokį tirtą produktą. Gaila, kad su gydytoja pirmąjį kartą nepavyko visko išsiaiškinti, nes tas antrasis kraujo tyrimas buvo kaip ir nereikalingas, nes jei jau pirmasis bendras kraujo tyrimas nerodė ūmios reakcijos, nors odelė buvo smarkiai išberta, tai buvo tikėtina, kad antrasis tyrimas rodys tą patį.

Lėto tipo alergijai nustatyti buvo atlikti odos lopo testai. Ant nugarytės buvo klijuojami specialūs pleistrai su mažais kiekiais galimai alergizuojančio maisto pavyzdžių. Po dviejų parų pleistrus nuėmėme ir gydytoja vertino odelės paraudimą po 48 ir 72 valandų nuo pleistro uždėjimo. Kartą pažiūrėjus, kaip šie pleistrai uždedami, kaip vertinama odelės būklė juos nuėmus, galima bandyti tokius tyrimus atlikti namie. Mes išsiaiškinome, kad mergaitei netinka kviečiai, rugiai, avižos, miežiai, vištiena, žuvis ir dar keli produktai. Atsisakius šių produktų efektas pasijautė labai greitai. O kai mergaitei reikėjo duoti papildomą maistą, jau žinojau, kokių produktų jai geriau neduoti. Taigi padėjo ne bendra hipoalerginė dieta, bet mityba atsižvelgiant į šio tyrimo rezultatus.

Dar keletas dalykų, svarbių kovojant su alergija, kuriuos sužinojau iš gydytojų ir kitų šaltinių. 1) Alerginėms reakcijoms įtakos gali turėti nepakankamai subrendęs kūdikio žarnynas, todėl vertinga duoti gerąsias bakterijas. Mes naudojome Biogaia ir Gefilus. 2) Yra tokia eliminacinė dieta, apie kurią nemažai informacijos galima rasti internete anglų kalba (angl. elimination diet). 3) Kovojant su alergija maistui svarbu stengtis tų pačių galimai alergizuojančių produktų nevalgyti kasdien, daryti bent 4 dienų tarpus.

Apie priemones odai. Joms išleidom nemažai pinigų ir išbandėm daug, nes kaskart nuėjus pas kitą gydytoją, buvo patariami vis skirtingi kremai. Kurie tikrai buvo efektyvūs? Drekinantis kremas – Basalis, šlapiuojančioms vietoms – Fuksinas, o stipriai išbertai odelei – Elidelis. Pastaruosiems dviems reikia recepto, o Elidelis yra kompensuojamas, todėl reikalinga ir vaiko receptų knygelė.

Visoj šioj alergijos istorijoj įsitikinau keletu dalykų. Visų pirma, kad pasiekti rezultato užtrunka nemažai laiko: laukti eilėje pas gydytoją, gauti siuntimą, laukti eilėje pas kitą gydytoja, laukti tyrimų, laukti rezultatų, laukti receptų knygutės, laukti vaistų poveikio, laukti dietos rezultatų ir pan. Taigi, jeigu visa tai būčiau žinojusi anksčiau, nebūčiau tempusi gumos ir vos tik atsiradus bėrimams, būčiau iškart ieškojus pagalbos. Kartais reikėdavo būti ryžtingai tai darant, domėtis, ieškoti informacijos, klausinėti gydytojų ir pan. Nes niekam kitam taip stipriai nerūpės mano vaiko sveikata kaip man pačiai. Na ir dar vienas dalykas, kuris mane nustebino buvo tai, kad netgi kai kūdikį beria nuo to, ką jis gauna per motinos pieną, geriau yra ne pakeisti jį pieno mišiniais, bet laikytis dietos ir toliau maitinti pačiai. Taip patarė ne vienas gydytojas, su kuriuo teko kalbėti.

Taigi baigdama turiu pasakyti, kad kova su alergija yra labai nelengva. Lėtas procesas ir atrodo niekaip nepasiekiami rezultatai. Nuoširdžiai linkiu kantrybės, ryžto ir jėgų tėvams, kovojantiems su šia liga.

 

 

 

 

 

 


Kitos istorijos

3 thoughts on “Bandymai įveikti kūdikio alergiją II

  1. Sveiki, kaip jums sekasi su alergija? Gal jau pavyko kai kuriuos alergenus isaugti?

    1. Jau metai, o su ja vis kovoti reikia. Tik dabar ta kova, galima sakyti, pasyvi: žinau, ko mažajai griežtai negalima. Tai žuvis. Su kitais alergenais – kiekio klausimas. Sakykime, jeigu daugiau valgo maisto produktų su kviečiais – beria. Taigi maisto produktų sekimas ir kontrolė tapo mūsų gyvenimo būdu. Sakykit, jūs gal ir su alergijomis susidūrę?

  2. Taip, mazoji ( siuo metu 7 menesiai), alergiska pienui, kiausiniui, beveik visiems grudams. Girdejau, kad maziems greitai keiciasi alergenai – vienus isauga, gali atsirasti nauju. Po poros menesiu kartosim tyrimus, ziuresim kaip sekasi isaugineti :). Siai dienai vengiam alergenu ir po truputi, neskubant ragaujam vis naujas darzoves, mesyte, vaisius.

Ką apie tai manai?