Vaikjuostė: 3 rišimo būdai ir dar šis tas

vaikjuostės rišimo būdai Pamenate, rašiau apie tai, kad mano vaikas nori būti nešiojamas. Mažylei jau 7 mėn. ir ji vis dar tai mėgsta. Nors gerokai mažiau, bet jaučiu, kad kartais jai labai gera būti prie manęs, stebėti aplinką. Trumpai papasakosiu apie tai, kaip keitėme vaikjuostę ir kokius tris rišimo būdus naudojame.

Pirmuosius maždaug 3-4 mėnesius buvo labai naudinga, kad mano vaikjuostė buvo elastinga ir audinys tempėsi tiek į ilgį, tiek į plotį. Tačiau mergaitės svoriui augant elastingumas buvo nebereikalingas. Taigi pirmoji mūsų vaikjuostė jau laukia naujų namų ir mažylių, kuriuos galėtų priglausti, o mes pasirūpinome nauju audiniu, kuris į ilgį nesitempia, o tempiasi tik į plotį ir yra storesnis. Sudūrėme jį į juostą (5m x 0.5m) ir džiaugiamės ja toliau.

Vaikjuostė nešiojant didesnį  kūdikį, mano akimis žiūrint, yra ne ką mažiau patogi nei nešiojant kelių mėnesių kūdikį. Priešingai nei nešyklių, vaikjuostės juostos dalis ant peties yra platesnė, todėl ne taip jaučiasi svoris ir ne taip greitai pavargsta nugara. Priklausomai nuo rišimo būdo vaikjuostė gali pasitarnauti įvairiems kūdikio poreikiams. Taigi apie rišimo būdus.

 

 

Veidu į priekį

vaikjuostės rišimo būdaiJeigu kūdikį reikia neštis ilgesnį atstumą, patogu jį rišti veideliu į priekį. Svoris paskirstomas po lygiai ant abiejų pečių ir tas yra patogu nešančiajam, o mažyliui smagu, kad gali žvalgytis. Vienintelis šio rišimo būdo trūkumas yra tas, kad yra sudėtingiau juostą užsirišti. Jeigu kitais atvejais juostą užsirišu ir tik po to į ją dedu kūdikį, rišant šiuo būdu tenka visą procesą atlikti su mažyliu ant rankų. Tačiau perpratus techniką tai nėra sudėtinga.

 

 

Ant klubo

vaikjuostės rišimo būdaiJeigu vaiką laikyti prie savęs reikia ne tokį ilgą laiką, sakykime apsipirkinėjant, patogu jį nešti rišant ant klubo. Šis rišimas paprastas ir greitas, kūdikis dedamas jau į užrištą juostą. Tiesa, tvirtinimas prie savęs nėra toks stiprus, t.y. laukomos tik kūdikio kojytės ir klubų sritis, todėl verta su ranka prilaikyti mažylį, kad šis staigiai neatsiloštų.

 

Veidu į mane

vaikjuostės rišimo būdaiŠis būdas pats geriausias, jeigu vaikui reikia nusiraminti. Jeigu jis yra judrioje triukšmingoje aplinkoje ir negali susikaupti miegui, taip užrištoje juostoje greitai atsipalaiduoja. Jeigu reikalinga, taip kūdikis gali ir miegoti, kai tuo tarpu nešančiojo rankos gali būti visiškai laisvos. Toks rišimas man buvo labai patogus lėktuve, kai buvo svarbu, kad mažylis ramiai miegotų ir jo neblaškytų aplinkos trikdžiai. Tiesa, rišant galima kūdikio rankytes arba apgaubti juosta, jeigu jis miegos, arba palikti išorėje, jeigu norima tiesiog jį taip nešti. Mūsų su Elija fotosesija geras įrodymas, kaip teigiamai veikia šis rišimo būdas. Mažylė jau buvo pavargusi ir kai darėme paskutines nuotraukas su šiuo rišimu, ji užmigo.

Toks trumpas susipažinimas su rišimo būdais, o artimiausiu metu su Elija planuojame parengti video instrukcijas visų šių rišimų.

Dabar dar šis tas naujo. Lankantis pas ortopedą sužinojau, kad vaikjuostė yra geras būdas nešioti vaiką, nes veikia prevenciškai prieš klubo problemų atsiradimą. Taip pat jis rekomendavo per dieną vaikjuostėje praleisti ne daugiau nei dvi valandas. Ne daugiau nei dvi valandas kūdikiui galima praleisti ir automobilinėje kėdutėje (pusiau gulsčioje padėtyje).

Pabaigai. Jeigu pirmaisiais mėnesiais man atrodė, kad mažylė nori būti nešiojama nuolat, o kitiems kartais atrodydavo, kad ji prie to yra pripratusi, dabar jaučiasi, kad jos poreikiai keičiasi. Anksčiau man kildavo baimė, kad tikrai jeigu ji išties pripras prie vaikjuostės, teks ją nešioti amžinai. Bet laikas taip greitai bėga, kad net nespėju pastebėti, kad ji jau visai kitokia. Jos poreikiai kitokie. Ir tikrai nebuvo baisu ją kurį laiką daugiau nešiotis prie savęs. Džiaugiuosi, kad išdrįsau patenkinti šį jos poreikį, o ne kovoti su juo baiminantis pripratimo. 

 

 

 

 


 

2 thoughts on “Vaikjuostė: 3 rišimo būdai ir dar šis tas

  1. Labai graži mažylė! 😉 maniau ir aš nešiosiu vaikjuostėje, bet kažkaip neradau tinkamos. Gal kitam leliukui išbandysiu

  2. […] Užsukite: “Mano vaikas nori būti nešiojamas. Vaikjuostė” ir “Vaikjuostė: 3 rišimo būdai ir dar šis tas“. […]

Ką apie tai manai?